Yıllar sonra iki tür müşteri oluştu bende, birincisi eğlenilen evler isteyenler, ikincisi de konuşulan evler isteyenler.Eğlenilen Ev mi, Konuşulan mı?

Aslında bu iki müşterimizde hem eğlenilen, hem konuşulan ev istemektedir. Fakat dekorasyonun ince bir çizgisi vardır.Bu ikisinden birinin öncelikli olması gerek.

Hem eğlenilen ev hem de konuşulan ev olabilir mi ?

Ya müşteri tam eğlenilen ev istiyorum demeli veya konuşulan ev istiyorum demeli. Tabi bunu ancak biz mimarlar anlar ve ona göre olayı şekillendiririz.Bu ayrımın müşteri farkında değildir. Müşteri tamamen mimarın sihirli ellerine bırakmak ve mükemmel bir sonuç istemektedir.

Tam bir uyum aslında, herkes birbirini tamamlıyor.Herkes görevini biliyor. Tüm görevler paylaşılmış ama ortada tek bir gerçek var oda hayalimiz. İşte bu noktada mimar bir bütün uyumu ile düşünür ve tasarlar. Sonuç. Sonuç tabi ki misafirler için sihirli bir mimarın elinden çıktığı belki bir rüya ev olarak konuşulur. Her detay incelenir, imrenilir, en kısa zamanda kendiside yaptıracaktır. Eşine ,dostuna anlatır. Misafir gidince aile ile hoş vakitlerin geçirileceği konforlu ve bir mimari hava içinde evde eğlence başlar.

Tabiki mükemmelliğin içinde el işçiliğinin verdiği mükemmel kusurlarda olacak . Doğaya bakın bu kadar kusur nasıl mükemmel görünebiliyor! Doğada bir şeyin tıpa tıp aynısı yoktur.

Nasıl eğleniyor musunuz evinizde? Yoksa çok mu konuşuluyor. Her ikisi de bir elmanın diğer yarısı.Yani mimarın sihiri elleri.

Can ONUK

Mimar

2019 RAY DOLAP TASARIMLARI- Land ® ► Copyright ® Land Raylı Dolap
783 defa okundu