Bir gün bir ev hanımı mağazaya girdi. Elinde çocuğunun defterinden kopardığı bir çizgili sayfa. Ben bir Ray Dolap yaptırmak istiyorum dedi; oturduk, o dörde katladığı çizgili sayfayı itina ile açtı. Kenarları, yırtarak aldığı için düzgün değildi. İçinde tükenmez kalemle çizilmiş bir dolap içi vardı. Bir ev hanımı çizimiydi, anlatmaya başladı. Arada sırada başörtüsünü sıktı, çay teklifimizi şimdilik kayda almadı. Ne istediğini anlattıkça o kâğıt parçasındaki çizim, bir üç katlı binanın projesi, olmaya başladı. Çünkü içi doluydu. Düşünülmüş kafa yorulmuş ve zaman harcanmış bir proje idi. Bir Ray Dolabın taliplisi olarak bu içi dolu proje her zaman benim için referans oldu.

Tasarlanmış,hayal edilmiş ray dolabın önemi.

Tüm elemanlarıma örnek olarak anlattığım bir olaydır. Önemli olan şatafatlı çizimler değil içi dolu düşünülmüş çizimlerdir.

Şimdi bu ev hanımı bizim yaptığımız Ray Dolabı 7–8 senedir kullanıyor. Çayımızı içtik, siparişimizi aldık. Monte ettik. Bu normal sıradan bir satış gibi gözükse de aslında benim için ekstra bir eğitim örneği olmuştur. Kazancımız ticari değil. İleriye dönük örneklerme ve tasarım için güzel bir deneyim olmuştur.

Teşekkürler ev hanımı.

Tasarımın basitliğini, aslında düşünme ve konsantrasyonu da geçtiğini, ihtiyaçların tasarımı nasıl zorlandığını, bir tasarımda özün ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha hatırlattı.
Sende harekete geç, hayalinde tasarla. Çünkü bu mobilyayı sen yapıyorsun, senin ürünün. Markada senin markan, Ray Dolap ta.

Harekete geç, hareketli bir mobilya seç.

2019 RAY DOLAP TASARIMLARI- Land ® ► Copyright ® Land Raylı Dolap
922 defa okundu