Size bu bölümde Ray Dolap iç dizaynını tasarlarken en önemli püf noktalarını anlatacağım.

Karar vermek günlük hayatımızda bizi zorlayan bir eylemdir. Sorumluluk taşır. Birçok günlük kararlarımız arasında ‘’Bugün ne giysem’’de o günkü önemli karalarımızdan biridir.

Böyle zor bir kararı kolaylaştıran, iyi tasarlanmış bir Ray Dolap iç dizaynıdır. Düzenli, yerleri önceden belirlenmiş, ferah, aydınlık, bir dolap veya Ray Dolap iç dizaynı sizin konforunuzu hiç ummadığınız kadar arttırır. Bu konforda en önemli unsurlar;

1-      Her giyim eşyasının yerinin önceden belirlenmesi.

2-      Askılı ve katlı elbiselrin, sıklık ölçümünün yapılması. Adetlerin çokluğuna göre optimum yer ayrılması.

3-      Pantolon, etek, uzun elbiselerin ayrı bir yerde tutulması.,

4-      Aksesuarlarınız, takılarınız ile elbiselerin kolayca kaynaşacağı bir tasarım olması.

5-      Ulaşılamayan üst yerlerin ve köşe dolaplarının kuytu yerlerinin çok rahat bir şekilde günlük kullanımda olması. Ray Dolap iç dizaynın da her yer elinizin altında ve kullanılabilir olarak değerlendirilmesi.

6-      Eğilmek, uzanmak gibi sizi güzel seçimden soğutan bir iç dizaynın olmaması önemlidir.

Unutmayın ki bir Ray Dolap alırken tasarlayacağınız iç dizayn için ufak bir zaman ayırabilirsiniz. Fakat bu ufak zaman günlük yaşantınıza uzun yıllar büyük bir konfor getirecektir. Zor olan kolaya dönecektir.

        Elinize bir kağıt kalem alın ve yenisini yaptıracağınız kullandığınız mevcut dolabınızda kaç metre askı olduğunu ve tahmini elbise adetleri yazın. Siparişe sizde hazırlıklı gidin. Ne kadar farklı bir dolap olacağını anlamanız için önemli.

      Ray Dolap iç dizaynların da hem bir profesyonele danışın, birde sizde katılımcı olun. Fikirlerinizi söyleyin. Eğer dolabınız müsait ve iki kişi kullanacaksanız bayan, erkek ayırın. Oda çok çok müsait ise oda içine bir giyinme odası mükemmel olur.

          Dikkat edeceğiniz bir detayda çekmecelerdir. İçlerinin ve yüksekliklerinin işleve göre ölçülendirilmesi önemlidir. Aksesuar çekmecesi için 8 cm, iç çamaşırlar için 13 cm, nevresim gibi eşyalar  içinde 24 cm olması fonksiyonelliğini arttırır. Aynı zamanda çekmece raylarının frenli ve kendiliğinden kapanması da ray dolap iç dizayn da dikkat edilmesi gerekir. Tabi ki sesiz olanından olmasına dikkat edin. Yere göre özel dolap demek her yerinin tam kullanılması ve çok fonksiyonlu olması demektir. Her tarafını tam kullanmadıktan sonra, iç dizaynını özel tasarım olmadıktan sonra standart ölçülerde satılan bir dolap tan farkı kalmaz. Size keyifli bir dolap kullanımı diliyorum. Daha fazla detay merak ediyorsanız blog sayfamızdaki yazılarımızı takip edebilirsiniz. İlginizi çekecek yazılarımız olabilir. Sorunuz olur ise conuk@land.com.tr den bana ulaşabilirsiniz.