Whatsapp

Giyinme Odası

Giyinme Oda Sisteminin Faydaları

Hayat temposunun arttığı çağımızda, pratiklik ve hayatı kolaylaştırıcı etkenler insanın ilgisini çekmektedir. Günlük yaşantımızın her bölümünde bu etkenler konforumuzu arttırmakta, tempoya ayak uydurmamızı sağlamaktadır. Bu etkenler ile daha fazla sosyalliğe, işimize veya kendimize zaman ayırma olanağımız olmaktadır.Bu yazımda ev içinde tempomuzu, pratikliğimizi ve kolaylıkları sağlayan etkenlerden giyinmek konusunun faydalarını anlatacağım.Günümüzde tüketimin hızlandığını düşünürsek, buna bağlı olarak seçeneklerde artmış artmış durumda. Bu seçenekler her gün standart olarak yaptığımız giyinme işleminde de çoğalmış durumda. Artık birçok eteğimiz, birçok gömleğimiz, pantolonumuz, kravatımız, ayakkabılarımız dolaplarımız seçilmeyi beklemekte. Sadece seçilmekte yetmemekte, uyum ve kombin etmekte başlı başına bizim zamanımızı alan bir uğraş haline gelmiş durumda.

Tam bu durumda giyinmek işini hızlandıracak, renk, yakıştırma ve uyum işleminde işimizi rahatlatmak için bir odaya ihtiyaç duyulmuştur. Yani bir bölüme girip bütün giyecekleri görmek. Hayalinizde de bakarak desteklendiği kombinasyonlar yapmak. İçinde dolapların olduğu odalar işte bu istekleri kolaylaştırmakta. Yaşam kalitemizi arttırmakta ve bu işlem için ayırdığımız zamanı kısaltmakta. Bence en büyük yararı zamandan tasarruftur. Tüm kıyafetlerinizi düzenli olarak bir arada gördüğünüz için daha kolay seçim yapılır. Buda zamanı kısaltır.

Diğer bir faydası da psikolojiktir. Oda içinde tüm elbiselerinize gördüğünüz için ne kadar çok alternatifinizin olduğunu sezinlersiniz. Kapalı bir dolapta hepsini bir bütün olarak göremediğinizden bir oda içinde tüm elbiseleriniz sizi görsel ve psikolojik olarak tatmin eder.

Başka bir faydası da düzenden geçer. Bu sistemde en ufak bir boşluğu dahi doldurursunuz. Elbiselerinizi kısım kısım, renk renk ayırırsınız. Aynı zamanda takılarınız, aksesuarlarınız da bir düzen içinde sizi bekler. Tabi ki elbisedeki düzen sizi mutlu edecek ve daha kolay seçim yapabileceksiniz.Bir faydası da ekonomik fiyatı olmasıdır. Kapağın kullanılmaması bir tasarruf sağlar. Önemli bir etken olan dolap kapaklarının bu fiyatta sistemde kullanılmayışı fiyata ciddi bir şekilde eksi olarak yansır. Ama üzülmeyin her zaman kapağı sonradan taktırabilirsiniz.

Faydalarından bir tanesi de yatak odalarında ister istemez bir soyunmadan doğan dağınıklık yaşanır. Ama giyinme odasında soyunma ve giyinme olayı olacağı için bu dağınıklık yatak odası içine yansımaz. Buda özellikle bayanları mutlu eden bir faydadır. Bu arada gizli bölmelerde yaptırabilirsiniz.

Daha bir çok faydalarını sıralayabilirim. Birer cümle ile, elbiselerin daha aydınlık ortamda olması, daha ekonomik dizaynlar tasarlayabilmesi, boyunuza göre ayarlanabilmesi, sessiz olması, ayrıca dekore edeceğiniz bir bölüm doğması, dolapların daha çok fonksiyonlu dizayn edilebilmesi, dolabın kapaksız bir şekilde sadece gövde ile farklı bir tarzda dekore edilebilmenizi sayabiliriz.


Giyinme Odası Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Birincisi sistemimizde de bulunan on line teklif kısmında ilgili bilgiler yazarsanız en kısa sürede size fiyat bilgisi ulaşır.Tabiki bu verilen fiyat dolabın komple fiyatıdır.Ancak şunu unutmayın konfor ilave istiyorum dediğiniz zaman bunu da belirtmeniz gerekir.Konfordan anladığımız şunlardır.Odaya girince tüm dolaplar otomatik aydınlansın,kendisi otomatik kapansın.elektrikliasansör askı,raylı aynalı bölüm ,gizli kasa,gravatlık gibi aksesuarlarıkapsamakta.Yani kullanacağınız dolaba ilave düzen ve konfor arttıracı yardımcı parçalar.Bu gibi isteklerinizinde olabileceğini göz önüne alarak çıkan rakama yüzde on gibi konfor artıları ekleyebilirsiniz.Ama bana dolap lazım dolap içi ışık gibi aksesuarlar istemiyorumderseniz size verilen fiyat geçerlidir.

Bu fiyata dolabın iç dizaynını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz..Bu değişiklikler fiyatı arttırmaz.Kısacası ben dolap istiyorumun fiyatı size önerilen fiyattır.Bu da sizin amacınızı gerçekleştirir.


Giyinme Odasında Ne Gibi Sistemler Vadır?


İki türlü sistem vardır. Bir tanesi  Box Sistem, diğeri Panel Sistem. Şimdi sizlere bunları açıklayayım.     Box sistem kutu kutu dolapların yan yana konması ile olmuştur. En büyük avantajı pratik kurulabilmesi ve demonte halinde getirilmesi. İkinci büyük avantajı mobilya asma tavan yapılabilmesidir. Bu asma tavandan dolayı bir kabine girmişsiniz gibi birr duygu yaratır. Daha sıcak bir ortam olmuştur. Düşünebiliyor musunuz odanızın tavanı mobilya aynı zamanda tavan ile dolap birleşiminde tavan eğriliklerini göremezsiniz. Bu tavan hatalarını da yok eder.

İkinci sistem panel sistemidir. Bununda kendi içinde yararları çoktur. Yine en önemli yararı daha fazla dolap alanına sahip olursunuz. Box sistemde yani kutulu sistemde ki gibi yan yana olmadığından yerden tasarruf sağlarsınız.

Diğer ayrıcalığı görüntüde kesintisiz bir sistemdir. Siz dolap yerine sadece ve sadece elbiselerinizi görürsünüz. Buda amacına daha yakınlaştırır. Bunda da yine kapak daha sonra yaptırabilirsiniz. Ben panel sistemini Japon’ların sunuşuna benzetirim. Tek eli ile ‘’elbiselerinizi buyrun’’ der gibi gelir. Her iki sistemde size en iyi şekilde hizmet eder. Eğer giyinme odası yaptıracak bir yeriniz var ise şanslısınız. Her sistemin artıları var muhakkak. Fakat en önemlisi sizin bir giyinme odası ayrıcalığınızın olması. Bu sistemler konusunda mağazalardaki uzmanların tavsiyelerini alabilirsiniz. Bu da sizi tatmin edecektir.

Giyinme Odası Modelleri


Modellerde seçeceğiniz renkler haricinde üç seçenek bulunmakta diyebiliriz. Klasik, modern, hafif klasik.Klasik modellerde genellikle koyu renk hakim olup, el işçiliği biraz ön plana çıkmakta. Klasiğin verdiği zenginlik bu şekilde ön plana çıkmakta. Taçlarda, yan bloklarda oymalı ve desenli figürler klasik giyinme odasını tamamlamaktadır. Aynı zamanda kumaş ağırlıklı bir modeldir.

Modern de ise daha açık renkler daha uçurucu dizaynlar hakim olur. Sevdiğiniz renk tonları ile net bir elbise sergisine sahip olursunuz. Pastel renklerin verdiği enerji sizi dinamikleştirebilir.

Hafif klasikte de (Dömi Klasik) sadelik ve sıcak açık renkler ön plana çıkmakta. Sadeliğin verdiği huzuru yaşarsınız. Kumaş desenli gövde renkleri, beyazın hissettirdikleri, aşırıya kaçmadan desenli ön yüzeyler hafif klasikte tercihlerdir.
Land Raydolap Blogunu Takip Edin!
Yukarı Çık