Whatsapp

Raylı Dolap


BİR DOLABIN MODELİNE NASIL KARAR VERİLİR

Bu konuda çeşitli yöntemler vardır. En uygunu, bir ön bilgi için firmaların internet sitelerindeki online teklif formundan dolabınızın yaklaşık ölçülerini ve boy ölçülerini yazıp size bir bütçe belirlemelerini istemeniz olabilir. Bu size çıkacağınız satın alma yolunda önemli bir yön sunar. Fiyatlamalar da genelde ölçüler etken olmakla beraber, içine konulan aksesuarlar da fiyat belirlemede ciddi bir fark yaratabilir. Bu konuda hangi aksesuarları veya kısaca dolap içinde istediğiniz konforları belirlemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda gövde malzeme çeşitlerini seçmeniz de fiyatı daha gerçeğe yaklaştıracaktır. Dikkat etmeden karar verip daha sonra gövde malzemesinin yonga levhamı (sunta üzerine melamin kaplama ) yoksa MDF mi (sıkıştırılmış ağaç tozu) olacağına karar vermeniz sizin canınızı sıkabilir. Her şeyde anlaştıktan ve fiyatlar belirlendikten sonra gövde malzeme seçimi tekrar fiyatların değişmesine yol açabilir.

Size önerim evden çıkmadan neler istediğinizi bir kağıda yazmanız. Bu bilgiler ile fiyat belirlerseniz seçiminiz daha kolaylaşacaktır.

SUNTALAM MI ? MDFLAM MI?

Bu konu da tüketiciyi çok meşgul eden bir ayrıntıdır. Size bu konuda biraz bilgi vereyim. Birincisi suntalam kötü, mdflam iyidir gibi bir düşünce yanlıştır. Aralarında kullanıldığı mobilyaya göre farklılık gösteren avantajları vardır. Bunlar nelerdir?Aralarındaki en büyük fark sertlik derecesidir. Sunta kaba yonganın sıkıştırılmasıyla oluşan bir levha olduğundan esnek, mdf  ise toz talaştan sıkıştırma ile yapıldığında daha sert bir levhadır. Yani aslında iki levhada ağaç talaşından elde edilmektedir. Ham maddesi aynıdır. Sadece yoğunluk farkları vardır. Sunta kaba yongadan yapıldığında daha hafif , mdf toz yongana yapıldığından daha ağır ve yoğundur. Sunta hemen dağılır. Suya dayanıklı değildir yanlış bir tespittir. Eğer kullanılan bölgede, su akıntısı var ise her iki maddede etkilenir. Ancak yoğunluğu fazla olan mdf biraz daha mukavemet gösterir. Suntanın avantajlarının başında ise esnekliğinden dolayı her gün ufakta olsa hareket gören mobilyada birleşim lerde direnç gösterir.
Nassıl bir asma köprünün sallanma ve esneme payı var ise bu da böyle bir şey.  Mdf daha sert olduğundan mobilya esnemelerinde suntaya göredaha kırılgan yapıya sahiptir. Birleşim yerleri daha serttir. Ancak raylı dolap gibi menteşesi olmayan dolaplarda sunta üzerine melamin kaplamada, mdf üzerine melamin kaplamada size aynı dayanıklılığı gösterir. Mutfak, banyo gibi biraz daha nemli ortamlarda mdf önerilebilir. Ancak tekrar edelim suya karşı değil hafif neme karşı mdf biraz daha dayanıklıdır.

Kısacası sunta kötü, mdf iyi diye bir kanıya kapılmayın. Arasında tabi ki ufak bir fark var ama yanlış bilgiden dolayı uçurum yoktur. Önemli olan ikisinin de kalite belgesidir. Bu yazımla size biraz suntayı da sevdirmeye çalıştım. Sunta bana göre biraz hor görülüyormuş gibi geldi. Sahiplenmekte fayda var  diye düşünüyorum. Ben mdf yide suntayı da severim ve yerine göre ikisini de kullanırım.Land markasının prestij ürünü olan Raylı Dolap, mekanda tasarruf yapmanıza, kıyafetlerinizin en uygun şekilde depolanmasına fayda sağlar. Duvar hacimlerinin en doğru şekilde ölçülendirilip, her alanın maksimum faydalı şekilde tasarlanmasıyla oluşturulan raylı dolap saklama üniteleri, evlerinizde düzen oluşturmanız için en doğru aksesuarlarla dizayn edilirler. Özel tasarım Land Raylı Dolap sistemlerinde, ihtiyaçlarınız göz önünde tutularak, asansör askılık sistemleri, takı ve kravat askılıkları, çekmece, aydınlatma gibi iç ünitelerle tasarlanır ve standart bir elbise dolabından çok daha fazla kullanışlı hale getirilir. Kullanılan iç ünitelerin kalitesi, ideal profil kalınlığı, birbirinden bağımsız bir şekilde kişiye özel tasarlanan iç dizayn, Land Raylı Dolaplarını yıllardır vazgeçilmez kılıyor.Land markasının prestij ürünü olan Raylı Dolap, mekanda tasarruf yapmanıza, kıyafetlerinizin en uygun şekilde depolanmasına fayda sağlar. Duvar hacimlerinin en doğru şekilde ölçülendirilip, her alanın maksimum faydalı şekilde tasarlanmasıyla oluşturulan raylı dolap saklama üniteleri, evlerinizde düzen oluşturmanız için en doğru aksesuarlarla dizayn edilirler. Özel tasarım Land Raylı Dolap sistemlerinde, ihtiyaçlarınız göz önünde tutularak, asansör askılık sistemleri, takı ve kravat askılıkları, çekmece, aydınlatma gibi iç ünitelerle tasarlanır ve standart bir elbise dolabından çok daha fazla kullanışlı hale getirilir. Kullanılan iç ünitelerin kalitesi, ideal profil kalınlığı, birbirinden bağımsız bir şekilde kişiye özel tasarlanan iç dizayn, Land Raylı Dolaplarını yıllardır vazgeçilmez kılıyor.
Land Raydolap Blogunu Takip Edin!
Yukarı Çık