Raylı dolap nereden alınır? Raylı dolap alırken nelere dikkat etmeli Raylı dolap alırken bize düşen görevler?

Raylı dolaplar konusunda tasarıma karar verebilmek için ilk iş size düşüyor. Evden çıkmadan önce elinize bir kağıt kalem alın. Şuanki mevcut dolabınızda neler var adetlerini tek tek yazın. İstekleriniz varsa onları da listeleyin. Raylı dolap yaptıracağınız yere hazırladığınız listeyle beraber giderseniz karar vermek daha kolay olur. Kaç tane gömleğiniz var, kaç tane ceketiniz var, ayakkabı ve uzun elbise adetleriniz, bunlar hem optimum bir dizayn sağlayacak hem de siz bu dolap size yetiyor mu yetmiyor mu buna karar vereceksiniz.

Ray dolap için uygulanacak sisteme karar vermek, o dolabın sizin ihtiyacınıza uyduğu anlamına gelir. Ray dolabın İhtiyacınıza uyduğunu sizin bütün ihtiyaçlarınızı kullanışlı, güzel bir şekilde karşılayabilmesinden ve sizin günlük hızınıza yetişecek şekilde dizayn edilmiş olmasından anlarız. Bunlara dikkat edersek raylı dolabın kalitesine, dizaynına çok rahat karar verebiliriz.

Dizaynda en önemli şeylerden bir tanesi, dolabı açtığınızda dolabın size verdiği performanstır. Performans hızla belli olabilir, aksesuarların kolay bulunabilmesi, herşeyi bir anda görebilmemiz, dolabın kapağını açtığınız zaman herşeyin önünüze gelmesi, çabuk karar verme, çabuk kombine etme sağlayabilmesi gerekiyor raylı dolabın. Bunun için de dizayn önemli. Gömleği alınca kravatı kolaylıkla  bulabilmeniz gerekiyor. Yakın olması gerekiyor. Gömlek aldığınızda aynı şekilde gömle ve pantolonun yakın olması gerekiyor. Birbirini tamamlayıcı dizayn çok önemli.

İki kişilik kullanıma uygun raylı dolap Raylı dolap için dizayna karar verirken karı koca olarak aynı anda dolaba ilerleyeceğimiz için trafik açısından sıkıntı olmaması önemli. Bunun için iki kişinin aynı anda giyinebilmeli, aradıklarını bulabilmeli, kimse kimseyi beklememeli. Raylı dolabın iç dizaynına karar verirken, dış dizaynda da bunlara dikkat etmek gerekir.


Can Onuk
İç Mimar