Whatsapp

Banyo

Banyoda düzen ve depolama seçenekleri genel anlamda standart olduğu için malzeme seçiminde döşemede renk ve stillere geniş bir pencereden bakmalıyız.

Banyo duvarlarında bu yıl çini mozaik karolar yaygın iken sadece popüler olanlara bağlı kalmamalıyız."Ee peki, banyo duvarlarıma ne yaptıracağım?" dediğinizi duyar gibiyim.

"bağlı kalmamalıyız" cümlesini biraz daha açalım.Mimarlarımız ve müşterilerimizle yaptığımız söyleşilerde banyolarında taş vegranit tercih edenlerin çini mozaik ya da karo desenleri tercih edenlere göre dahamemnun olduğunu duymaktayız.

 

Peki neden? Evet, memnunlar, çok normal çünkü banyolar ev hanımlarının temizlikte en çok muzdarip olduğu yerlerden biridir. Çini, mozaik veya koroların pürüzlü yüzeyleriyle sabun ve su tortuların kolay tutunmasına olanak sağlan bir yapıdadır. Haliyle tercih eden bayanların ortaya çıkan manzaradan dolayı sinirlerinin tahrip olmasına ve temizleme aşamasında çok fazla temizlik malzemeleriyle haşır neşir olmasına, istediği  verimi alamamasına şaşırmamak gerek.

Küvet mi? Duşa kabin mi almalıyım?

Banyolarda özellikle dar olunca düzen kurmak biraz zor olabilir. Eğer evinizde birden fazla banyonuz yoksa banyonuzun dekorasyon aşamasında alandan tasarruf etmek için küvet yerine "walk-in shower" dediğimiz duşa kabini tercih etmeniz daha isabetli bir karar olacaktır. Kazanmış olduğunuz bu alanı kişisel bakım gereçlerinizi depolamak için bir dolaba, mini bir ilk yardım dolabına ya da bir havluluğa ayırabilirsiniz.

Nasıl bir lavabo seçilmeli ?

Lavabo seçimine geçecek olursak yukarıda anlattığım gibi yine"temizlenebilirlik"ve"kir tutmama"karşımıza çıkıyor. Bazı lavabolar çok kaygan pürüzsüz yüzeylere sahip olurken, bazıları ise çok kısa sürede kir tutuyor ve sararmalar oluyor. Bu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için biraz kesenin ağzını açıp kendini kalitesiyle kanıtlamış markalardan lavabo satın almakta fayda var.

Sıra geldi banyo dolaplarını dizayn etmeye

Günümüz evlerinde banyolar, diğer odalara daha fazla alan ve daha düzgün bir görünüm sağlamak için ya ufak ya da şekilli (L şeklinde, duvarlar girintili… gibi) tasarlanıyor. Banyomuzda havlularımızın bir yerde, deodorant, tıraş takımı… gibi kişisel bakım gereçlerimizin bir yerde, çamaşır makinemizin planlanan yeri banyodaysa bunun bir yerde, temizlik malzemelerimize bir yerde,  mini ecza dolabı...gibi bir banyoda bulunması gereken olması ve bir düzende bulunması gerekiyor.Tüm bu ihtiyaçları çözümü modüler dolap yani özel ölçülere göre tasarlanmış dolapta bulmaktayız.

Peki, Özel Tasarım Dolap Yaptıracağız. Nelere dikkat etmeliyiz?

Modüler dolap alacağımız yer kurumsal bir yer olmalı, bünyesinde mimar veya iç mimar çalıştırmalı, çünkü alacağınız dolabın iç tasarımı, renkleri, ev bireylerin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve banyonuzun neresinde nasıl duracağını mimar ve veya iç mimarla beraber karşılıklı iletişim içinde karar vermeniz gerekmektedir.

Land ailesi olarak banyo dekorasyonunuzun her aşamasında, uzman mimar kadromuzla yardımcı olmak için mağazalarımıza bekleriz.

Örnek Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Land Raydolap Blogunu Takip Edin!
Yukarı Çık