Sizi Arayalım
Görüşme Seçeneği:
Şube Seçiniz:

Duvar Kağıdı

  Öne çıkan Duvar Kağıdı modellerimiz

  Estetik Görünümleri ve Kalın Yapıları ile Duvar Kağıtları

  Duvarların görünümü herhangi bir alanının dekorasyonu açısından oldukça önemlidir. Duvarın rengi ve sahip olduğu desenler, bulunduğu alanın atmosferinin değişmesinde etkili olur. Duvarların genel görünümü değiştirmek için badana işleminden ya da duvar kağıdıile kaplamadan yararlanılır. Badana, profesyonel bir işçilik isteyen ve düzgün yapılmadığı taktirde etrafın düzensiz ve kirli gözükmesine yol açabilen bir işlemdir. Duvar kağıdı ise kullanımı kolay ve profesyonellik gerektirmez. Duvar kağıdı ile kaplama yapılarak duvarın dekorasyonunun pratik bir şekilde değiştirilmesi sağlanır.

  Duvar kağıdı ile kullanım alanlarının dekorasyonunu istediğiniz gibi düzenleyebilme imkanına sahip olursunuz. Badanaya göre oldukça kolay olan bu işlem için kullanılan duvar kağıtları, birbirinden farklı renk, desen ve dokular ile üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Ürün çeşitliliği kişilerin istediği görüntüyü yaşam alanlarına aktarabilmesine olanak sağlar. Estetik görünümleri ile kullanılan alana şıklık katan bu ürünler, kalın yapıları ile kullanıcıya uzun kullanım ömrü sunar. Görsel anlamda pek çok çeşitliliğe sahip olan bu ürünlerin farklı şekillerde uygulanabilen ve farklı kullanım amaçlarına uygunluk gösteren pek çok çeşidi bulunmaktadır.

  Land Mobilya, duvar dekorasyonunda yeni bir çağı başlatmış olan birçok duvar kağıdı modelleri ile herkesin beğenisine ve ihtiyacına hitap eder. Ürün çeşitliliğimizin yanı sıra ürünlerimizdeki üstün kalite ile kullanıcılara dayanımı yüksek duvar kağıtları sunarız.

  Farklı Malzemeler ile Üretilen Duvar Kağıdı Modelleri

  Duvar kağıdı modelleri, geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılara pek çok alternatif sunar. Kişiler bu seçenekler arasında kendi tarzına uygun olanı kolaylıkla bularak istediği görünümü elde etme imkanına sahiptir. Bu ürünler farklı kategorilere ayrılmaktadır. Duvar kağıtlarında kullanılan teknolojiler ve malzeme tipi ürünlerin sınıflandırılmasında etkilidir.

  Duvar kağıtları; vinil esaslı duvar kağıdı, simplex, emboss, tekstil ve tekstil tabanlı vinil olmak üzere farklı kategorilere ayrılır. Simplex, basit duvar kağıdı çeşididir. Birinci hamur kat kullanılarak üretilir. Bu kağıtlar üzerine yapılan baskı ve desenler ile pek çok duvar kağıdı modeli üretilir. Emboss duvar kağıtlarının yapısı simplex duvar kağıtları ile oldukça benzerdir. İkili katmana sahip olan embosslar ile farklı desen, renk ve kabartma çalışmaları gerçekleştirilir. Vinil esaslı duvar kağıtları, kağıt katmanı üzerine PVC laminasyonu yapılarak üretilir. Plastiğe benzer yapıları ile gün ışığına oldukça dayanıklıdır. Az kir tutan yapıya sahip olan bu modeller aynı zamanda temizliği de kolay ürünlerdir. Silinebilir duvar kağıdı da olarak bu ürünler ıslak ya da ıslanabilme ihtimali olan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Tekstil tabanlı vinil duvar kağıtları ise uzun ömürlü yapıya sahiptir. Bu modellerin tabanı bez ya da elyaf dış yüzeyi ise PVC kaplamadır.

  Kullanım Alanlarına Göre Duvar Kağıdı Modelleri

  Duvar kağıtları çeşitli malzemeler ile üretilerek piyasaya sunulur. Kullanıldıkları malzemeye göre sınıflandırılan bu ürünler aynı zamanda kullanım alanlarına göre de farklı kategorilere ayrılmaktadır. Duvar kağıdı mutfak, banyo, salon, tuvalet gibi farklı alanlarda kullanılabilir özelliklere sahiptir. Fayans üstü duvar kağıdı çeşitleri, kullanım alanına göre tercih edilen modellerden biridir. Bu modeller; tuvalet, banyo ve mutfak gibi fayansın kullanıldığı alanlar ile kullanılmaya uygunluk gösterir. Mutfak, banyo gibi alanlarda duvarların görünümü değiştirilmek istendiğinde fayansların kırılması gerekir. Bu durum ise hem zahmetli hem de maliyetlidir. Fayansları kırmak yerine kullanılan duvar kağıtları ile oldukça kısa bir sürede bu alanlarda yeni bir görünüm elde etmek mümkündür. Kullanım alanlarına göre sınıflandırılan modellerden biri de TV arkası duvar kağıtlarıdır. Bu ürünler, TV arkasının hem şık durmasını sağlamalı hem de televizyon izlerken kullanıcının dikkatini dağıtmayacak sade bir tasarıma sahip olmalıdır.

  Ses yalıtımlı duvar kağıtları, müzik ile uğraşılan alanlarda ya da iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Estetik görünümlerinin yanı sıra ses yalıtımları ile oldukça kullanışlı modeller arasında yer alır. Bordür duvar kağıdı, duvar dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen bir üründür. Bu model diğer duvar kağıtlarına göre daha kısa olacak şekilde tasarlanır. Genellikle iki renkli duvarlar için tercih edilmektedir.

  Farklı Tarzlara Hitap Eden Duvar Kağıdı Seçenekleri

  Duvar kağıtları farklı materyal ve özellikler ile üretilmenin yanı sıra çeşitli desenler ve renkler ile üretilmektedir. Desenli duvar kağıdı, kullanılan alanın atmosferini bir anda değiştirmektedir. Her türlü mekana uygun kullanılabilecek bu modeller ile hoş ve şık bir görüntü elde edilir.

  Günümüzde kullanılan teknolojiler ile her türlü desen ve tasarıma sahip olan duvar kağıtlarını bulmak mümkündür. Bu modeller, düz renkli modellere göre daha renkli ve canlı tasarımları ile ön plana çıkar. Land Mobilya, kişiye özel tasarımlar ile ürettiği duvar kağıtları ile kişilerin istedikleri dekorasyonu duvarlarına yansıtabilmelerine imkan sağlar. Şık ve hoş görünümlere sahip olan duvar kağıdı modellerimiz dayanıklı yapıları ile kullanıcılara uzun kullanım ömrü sunar.

  Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Duvar kağıdı alırken kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Duvar kağıdı çeşitleri arasında tercih yaparken kişilerin dikkat etmesi gereken ilk nokta, kullanım alanıdır. Kullanılacak olan ürün, kullanım alanının özelliklerine uygunluk göstermelidir. Banyo ve mutfak gibi alanlarda suya dayanıklı modellerin tercih edilmesi gerekirken çocuk odası ve salon gibi alanlarda ise bu alanların dekorasyonuna dikkat edilerek tercihte bulunulması gerekir.

  Duvar kağıdı tercih ederken neme ve ısıya dayanımı dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Kullanılan alanlarda her an ısıya ve neme temas halinde olan bu ürünleri uzun süreli kullanabilmek ve sağlıklı bir sonuç elde edebilmek için ısıya ve neme dayanımı yüksek olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu ürünler, her an kirlenebilme tehlikesine karşı silinebilir özellikte olmalıdır. Özellikle mutfak gibi alanlarda silinebilir yapıya sahip olan modellerin tercih edilmesi kişilerin hayatını kolaylaştıracaktır. Uzun yıllar kullanılabilmesi için bu ürünlerin kaliteli malzemeler ile kullanılarak üretilen modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra kullanım alanının ölçüsüne uygun boyutta ve ölçüde olan duvar kağıdının seçilmesi duvar kaplamanın temiz ve pürüzsüz bir görünümde olmasına olanak sağlar.

  Duvar Kağıdı Fiyatları
  Duvar kağıdı fiyatları çeşitli etkenler doğrultusunda farklı aralıklarda yer almaktadır. Geniş kullanım alanına ve yoğun kullanıcı kitlesine bağlı olarak ihtiyacın karşılanması adına bu ürünleri imal eden pek çok firma mevcuttur. Üretici firmalar bu ürünleri kendi satış politkaları doğrultusunda farklı fiyat aralıkları ile piyasaya sunar. Buna bağlı olarak ise bu ürünlerin fiyatlarında çeşitlilik görülür. Kullanım alanına göre farklı özellikler ve materyaller kullanılarak üretilen duvar kağıtları aynı fiyat aralığında yer almaz. Farklı model ve desenlere sahip olan bu ürünlerde kullanılan ham maddenin kalitesi ve kullanılan teknolojilere bağlı olarak fiyat aralıklarında değişiklik yaşanmaktadır.

  Land Mobilya uygun fiyat aralıkları ile kullanıcılarına hizmet sağlar. Uygun fiyatlandırmalarımız ile her kesimden kullanıcının bütçesine uygunluk gösteririz. Ürünlerimiz uygun olmanın yanı sıra kaliteli özellikleri ile de ön plana çıkar. Hem uygun hem de kaliteli duvar kağıtlarımız ile alanında öncü olan bir firmayız. Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun tasarladığımız duvar kağıtlarımız ile geniş kullanım alanlarına hitap ederiz.

  Duvar Kağıdı Modelleri

  Whatsapp