Tüm dolaplar gibi, sürgülü gardırop ta depolama amaçlı bir sistemdir. Elbiselerin organize bir tarzda depolanması içindir. Sürgülü gardırop, kapağının raylı olmasından dolayı kullanım kolaylığı ve alanı çabuk görme avantajı sağlamaktadır. Sürgülü gardırop ta kapaklar arka arkaya gizlenmekte, böylece alandan tasarruf edilmektedir. Ön kapağın arka kapağın arkasına sürülmesi ile dar mekanlarda kapak yoğunluğunu ortadan kaldırır.


Neden sürgülü ray dolap tercih edilmedir?


Tercih nedeni, kapak sisteminin pratik ve kullanımı kolay oluşundan gelmektedir. Yatak odası veya evin diğer kısımlarının dolap kullanım trafiğini sürgülü gardırop güzel organize etmekte ve yaşam hızını arttırmaktadır. Odaya göre tasarlandığı için yerden de kazanç sağlamaktadır.


Dikkat edilmesi gereken noktalar?


Sürgülü gardıropta dikkat edilecek en önemli nokta, tekerlek sisteminin alttan olmasıdır. Üstten tekerlek sistemi her zaman uzun vadede sorunlar yaratmasına karşın, alttan tekerlekli sistemler on yıllarca kullanılmaktadır. Kapak ayarının kolay olması ve usta olmadan kullanıcı tarafından da kapak ayarı yapılabilir olması da sürgülü gardırobu tercih edilir kılmıştır.

Sürgülü gardırobunuzda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise gardırobunuzun ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde indekslenmiş olması gerekmektedir. Gardırobunuzun yapılacağı yerin keşfi yapılıp en iyi şekilde yerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olacak şekilde mimari bir tasarım gerçekleştirilmelidir. Özel imalat anlayışıyla sürgülü ray dolabınız size özel olarak üretilmelidir. Tasarımından montajına kadar detaylı bir çalışma ile dilediğiniz sürgülü gardırobunuza sahip olabilirsiniz.

Can Onuk

Mimar
1249 defa okundu